spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Jaro 2021

Městská zeleň celou zimu a předjaří pracuje postupně podle harmonogramu na všech okrasných plochách města a satelitních obcí. Je to čištění záhonů od zbytků listí, udržovací a výchovný řez keřů a stromů . K tomu kácení  stromů a keřů povolených k odstranění z provozních důvodů a na žádosti , odstraňování odumřelých rostlin. Výsadba nových stromů a keřů a rekonstrukce celých sídlišť a parků. K tomu se staráme o úklidy zelených ploch . A protože plochy jsou rozsáhlé a výsadeb mnoho , nemají zahradníci zimu odpočinkovou , jak si část veřejnosti stále myslí , ale pracujeme stále ,aby se vše stihlo udělat.

 

 Pokračujeme s injektáží hydrogelu u vytipovaných stromů . Aplikovaný hydrogel zadržuje vodu v půdě a pomáhá stromům lépe zvládat sucho.

 Image

 

 

Na sídlišti Dukelská-Sokolovská pokračujeme s rekonstrukcí okrasných ploch , kterou přerušilo zimní období. Pomocí zakladače trávníků připravíme povrch půdy a následně sejeme travní osivo.

Image

 

 Image


 Image

 

 

 

U ZŠ Pražská byly vykáceny topoly . Za větru docházelo velmi často k lámání a pádu větví na chodník . Tento druh má podobně jako vrby velmi křehké dřevo a do obytných částí je nevhodný. Ihned po pokácení byly odfrézovány pařezy a následně bylo vysazeno deset nových stromů , které pokvetou a  nebudou dosahovat takových rozměrů jako předchozí topoly. Výsadba bude doplněna keřovým patrem.

 

 Image

 

 Image

 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB